Bu Blogda Ara

28.1.09

RND şirketi e-posta suistimal

Masumane bosch firmasının online bir oyununu oynadım. sonra o oyunda verdiğim mail adresime bilumum firmalara (T-box, Ottoman Empire T-shirts vs ) ait reklamlar gelmeye başladı.

reklamı gönderen adres xxx@mxpostarnd.com ilgili siteyi aratıyorum birşey çıkmıyor. http://www.rnd.com/ aratıyorum email,şifre soran sayfa çıkıyor.

sonunda sinirlendim ve t-box ı aradım, nerden buldunuz adresimi dedim. Sitelerimize girmişsinizdir dedi. hayır dedim kullanmadım. anlaşıldıki mailleri rnd firması aracılığı ile gönderiyorlar. telefonunu verin firmanın dedim veremeyiz dedi.

araştırmaya devam edince rdn.com.tr adresindeki firmanın benim aradığım şirket olduğunu anladım. referanslarında habire bana mail gelen siteler var.
http://www.rnd.com.tr/referanslar/default.aspx

aradım bunları, dedim tamam ben boscha mailiverdim de diğerlerine nasıl dahil ediyorsunuz.

- bi şekilde veri tabanına girmiş mail adresiniz dedi bayan.

le havle, bu nasıl veritabanı tasarımı ya. baya bi kızdım, bende bilgisayar mühendiyim dedim ,tutsanıza adam gibi nerden mail alamk istiyorum,neye kayıt olmuşum.

niye tutsunki topladığı mail adreslerini başka firmalara satıyor işte.

-listden çıkmayı talep edin, maillerin altında link vardır dedi bayan.

okadar çok tıkladım , tüm listelerden çık dedim, seçili listeden çık dedim. tık yok. bide listeden çıktınız diye mesaj da veriyorlar üstelik.

masum bir oyun sanmayın, öyle heryere mail adresinizi vermeyin. Bosch firmasınıda arayıp, ben sana güveniyorum sen niye racı firma kullnıp maillerim toplanmasını sağlıyor diyeceğim bakalım onlar ne diyecek.

2 yorum:

salih dedi ki...

sonuç ne oldu? bana da mail gelip duruyo sinir ediyolar...

gülen elma :D dedi ki...

benim sert tavrıma telefondaki hayan beni lsiteden çıkararak karşılık verdi

İlgili Yazılar

Related Posts with Thumbnails