Bu Blogda Ara

25.5.13

Adil Oyun- Fair Game (2010)


Film Özeti

ABD'deki Valeri Plame skandalı çevresinde gelişen olayları anlatan film, Joseph Wilson'ın Irak'ta nükleer silah olmadığını yazması üzerine ABD hükümetinin üzerine oynadığı komplo üzerine kurulu... 

İntikam olarak Wilson'ın eşinin CIA ajanı olduğunun basına sızdırılmasının arkasındaki kişi ise daha sonra ortaya çıkacaktır: ABD Başkan Yardımcısı Dick Cheney'nin sağ kolu olan Scooter Libby...

yorumlardan katıldıklarım:

elisa22 (Efsane) | 10 Nisan 2012, 22:47
Gerçek hikayeden esinlenip çekilen çarpıcı bir politik film. Senaryonun filme aktarımı çok iyiydi. Film daha çok biyografi türünde olduğu için aksiyon yerine içeriğine daha önem vermişler. Zaten gerçekleri aydınlatması açısından izlenilmesi gereken bir film. Çünkü menfaat üzerine kurulan bazı oyunların yalanlarla örtülmeye çalışılması başarılı bir şekilde işlenmiş.

hakanidea (Jön) | 16 Aralık 2011, 21:57
Dünya siyasetinde basın yolu ile hedef şaşırtmanın ve gündemi değiştirmenin nasıl bir yöntemle uygulandığını, güzel bir mualif anlatımla izleyebileceğiniz bir yapım. Belki sıkıcı gelebilir ama toplum siyasetinde akıl oyunlarını sevenler için ideal.
EmreCo (Dublör) | 04 Ekim 2011, 15:44
...... Film bir takım gerçekleri anlatırken oldukça cesur davranmış, başkan yardımcısı Dick Cheney dahil tüm isimler hiç değiştirilmeden aynen verilmiş. Filmin sonunda gerçek dava görüntülerinin, oyuncuların görüntüleri ile yanyana verilmesi ise etkileyiciliği bir kat daha arttırıyor.

Hiç yorum yok:

İlgili Yazılar

Related Posts with Thumbnails